Wygrywamy ze Społem

W ramach 28 kolejki Majer A klasy po raz ostatni w tym sezonie przyszło nam grać u siebie. Rywalem był broniący się przed spadkiem zespół Społem Zabrze.

Spotkanie rozpoczyna się znakomicie dla naszej drużyny, w 5 minucie z rzutu wolnego z 25 metra strzela Tomasz Sokołowski, piłka uderza w zawodników stojących w murze i wpada do siatki. W 15 minucie Łukasz Balon wrzuca w pole karne do Pawła Madeja, ten po przyjęciu decyduje się na uderzenie z powietrza, futbolówka wpada do siatki przy dalszym słupku, 2:0.

W 19 minucie dośrodkowanie gości w nasze pole karne, zdaniem sędziego, Krzysztof Balon fauluje napastnika Społem, pewnym uderzeniem z jedenastki goście zdobywają swojego pierwszego gola.

W 31 minucie Tomasz Sokołowski schodzi z lewej strony do środka, jego uderzenie trafia w poprzeczkę, piłka spada pod nogi Łukasza Balona, jego pierwsze uderzenie broni bramkarz rywali, futbolówka ponownie trafi do Balona, który tym razem zdobywa gola. Mimo kilku okazji wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej część goście próbują zmniejszyć naszą bramkową przewagę, co przekłada się na kontry naszego zespołu. Jednak bramkę zdobywamy z wolnego, w 59 minucie Tomasz Sokołowski ponownie zamienił stały fragment na gola.

W 82 minucie goście zdobywają drugą bramkę, dośrodkowanie z prawej strony przed szesnastką przyjmuje zawodnik z Zabrza, po wbiegnięciu w pole karne pokonuje Szulca uderzeniem po długim słupku.

Trzy minuty przed końcem Mariusz Birówka podaje za plecy obrońców do Łukasza Balona, ten po ominięciu bramkarza zdobywa swojego 26 gola w sezonie. W ostatniej akcji meczu goście ustalają wynik na 5:3, piłkę wybitą z naszego pola karnego po rzucie rożnym przyjmuje gracz Społem i ładnym uderzeniem pokonuje naszego bramkarza. Reszta ciekawych okazji bramkowych pojawi się w skrócie z tego spotkania.

Naprzód Żernica - Społem Zabrze 5:3 (3:1)