Zwycięstwo po ciężkim meczu

Już tradycyjnie w trakcie zimowych sparingów nasza drużyna udała się do Dębieńska na mecz z tamtejszym Dębem. Spotkanie było rozegrane w trzech tercjach po 30 minut.

Dwie pierwsze to lepsza gra naszego zespołu, mamy większe posiadanie piłki co przekłada się na okazje bramkowe. Mimo to gola zdobywamy nie po jakieś składnej akcji, a po firmowej akcji Tomasza Sokołowskiego, który w swoim stylu wbiegł ze skrzydła w pole karne, mijając przy tym kilku rywali i umieścił piłkę w siatce. Gospodarze dochodzą do sytuacji bramkowych, ale dobrze w bramce spisuje się Dawid Szulc.

Ostatnia tercja w wykonaniu Naprzodu była bardzo słaba, naszym zawodnikom odcięło prąd. Dąb co chwilę dochodzi do doskonałych sytuacji, jednak cudów w bramce dokonywał broniący w drugich 45 minutach Andrzej Pielecki lub gospodarze nie trafiali do pustej bramki oraz przestrzelili rzut karny. W końcu nasi rywale doprowadzają do remisu, napastnik z Dębieńska wybiegł sam na sam z Pieleckim i umieścił piłkę w siatce.

W końcówce spotkania jedna z nielicznych naszych sytuacji w ostatnich 30 minutach daje nam zwycięskiego gola. Do piłki na wole pole dopada Adam Zieliński i w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem, zdobywa bramkę.

Dąb Dębieńsko - Naprzód Żernica 1:2

Bramki: Tomasz Sokołowski, Adam Zieliński

Skład: Dawid Szulc, Grzegorz Łajszczak, Paweł Kober, Bartosz Guszta, Tomasz Sokołowski, Filip Dudziak, Bartosz Kluger, Dominik Witkowski, Patryk Niebrzydowski, Łukasz Wieczorek, Paweł Madej, Adam Zieliński, Andrzej Pielecki

Powiązana galeria: