Ankieta: Grzegorz Łajszczak

Jako drugi na nasze 10 pytań odpowiedział kapitan naszego zespołu, czyli Grzegorz Łajszczak.

1. Ile lat grasz w Naprzodzie?
G.Ł: Gram w Naprzodzie od 2010 roku.

2. Jak się czujesz w naszym klubie?
G.Ł: Czuję się coraz młodszy.

3. Gdzie grałeś przed przyjściem do Naprzodu?
G.Ł: Grałem w drużynach juniorskich Piasta Gliwice potem przerwa na piłkę halową i powrót na duże boisko po namowach Ełka(Rafała Przerwy). I myślę, że to była dobra decyzja.

4. Na jakiej pozycji na boisku czujesz się najlepiej?
G.Ł: Raczej formacje obronne, lecz jako atakujący też bym mógł spróbować. Jestem w stanie dostosować się dla potrzeb drużyny.

5. Ulubiony zawodnik na twojej pozycji?
G.Ł: Z nie grających Roberto Carlos, natomiast z grających Jordi Alba i Gerard Pique.

6. Ulubiony klub zagraniczny?
G.Ł: FC Barcelona

7. Jak wyglądał twój debiut w Naprzodzie?
G.Ł: 19 czerwca 2010 mecz z Piastem Pawłów ostatni w A klasie. Naprzód już wtedy nie miał szans na pozostanie w lidze.

8. Czym według Ciebie była spowodowana słaba postawa na początku rundy?
G.Ł: Słaba postawa spowodowana była krótkim okresem przygotowawczym w przerwie letniej. Naprzód potrzebuje więcej czasu na rozkręcenie, co widać w późniejszym okresie. Do tego dochodzą wakacyjne wyjazdy.

9. Liga Mistrzów czy Mistrzostwa Świata/Europy?
G.Ł: Mistrzostwa Świata/Europy

10. Naprzód na koniec sezonu zajmie?
G.Ł: Zawsze gram, żeby wygrać więc Naprzód będzie wysoko w tym sezonie. Jeśli chodzi o miejsce to premiowane awansem, czyli 1 albo 2.Tę drużynę stać na awans i trzeba to zrobić tu i teraz.