Porażka z Ruchem

W 22 kolejce Majer A klasy Naprzód na własnym boisku podejmował Ruch Kozłów. Pierwsza połowa to w większości gra środku pola. Goście ataki na naszą bramkę przeprowadzają z udziałem swojego najlepszego strzelca, zagrywając na niego długie piłki, a jego zadaniem było zgrywać je partnerom z drużyny.

Nasz zespół stara się grać na jeden, dwa kontakty, niestety w pierwszej połowie, nie stwarzało to zbyt dużo okazji bramkowych. W 17 minucie Bartosz Kluger wycofuję piłkę na 25 metr przed naszą bramkę do Pawła Kobera, ten wybija ją wprost pod nogi rywala, który zagrywa ją do swojego napastnika następnie uderzeniem z 16 metra łapie na wykroku Dawid Szulca i Kozły prowadzą 1:0.

W drugiej połowie nasza gra wygląda lepiej niż w pierwszej, właśnie szybka akcja sprawia, że Michał Stocki podaje do Łukasza Balona, ten po wbiegnięciu w pole karne przeciwnika umieszcza piłkę pod poprzeczką, 1:1.

W 63 minucie, po wrzucie w nasze pole karne z autu zawodnika Ruchu, piłka spada na rękę Grzegorza Łajszczaka, który był lekko odpychany przez rywala. Sędzia dyktuję jedenastkę, intencje strzelającego wyczuwa Dawid Szulc i broni to uderzenie wybijając na róg. Z którego, dośrodkowanie spada na głowę zawodnika z Kozłowa i goście prowadzili 2:1.

Nasz zespół szukał bramki wyrównującej i znalazł ją w 83 minucie. Rzut wolny na środku boiska, rozgrywamy krótko i dwa dobre szybkie podania po ziemi wystarczyły, aby zdobyć gola. Łukasz Balon podał na skraj pola karnego do wprowadzonego z ławki Krzysztofa Kościółka, ten dośrodkowaniem lewą nogą zaskoczył bramkarza rywali i wrzucił mu piłkę za kołnierz, 2:2.

W 88 minucie Patryk Niebrzydowski fauluje w naszym polu karnym i sędzia odgwizduję kolejnego karnego. Niestety tym razem na gola zamieniają go przeciwnicy i ustalają wynik na 2:3.

Naprzód Żernica - Ruch Kozłów 2:3 (0:1)