Spadamy na dno

W niedzielne popołudnie w Żernicy zostało rozegrane spotkanie na dnie zabrzańskiej Majer A klasy. Nasza drużyna podejmowała drużynę Gwarka II Ornontowice. Pierwsza połowa to wyrównane widowisko, żadna z drużyn nie góruje nad drugą. Najlepsze okazje na bramkę do przerwy mamy po zagraniu z lewej strony boiska, piłki w pole karne przeciwnika przez Łukasza Balona, niestety będący kilka metrów przed bramką Gwarka II Paweł Madej po nacisku obrońcy nie trafia w bramkę.

Kolejną sytuację tuż przed przerwą ma Dominik Witkowski, jego strzał zza pola karnego przelatuje centymetry od słupka. W doliczonym czasie pierwszej połowy Dominik Witkowski dośrodkowuję na głowę Łukasza Balona, ten jednak uderza poza bramkę rywala. Goście najlepszą okazję mają po błędzie naszych obrońców, w sytuacji jeden na jednego z napastnikiem gości zwycięsko wychodzi Dawid Szulc. Rezerwy Gwarka kilka razy uderzają jeszcze na naszą bramkę, po rzutach rożnych są to jednak strzały niecelne. Do przerwy 0:0.

W drugiej części spotkania gra wygląda podobnie. Żadna ze stron nie wykazuje wyższości nad przeciwnikiem. W 70 minucie zagranie przeciwnika w pole karne naszego zespołu wybija Bartosz Kluger, piłka spada pod nogi gracza z Ornontowic, a ten bez nacisku naszych środkowych pomocników pokonuję uderzeniem z okolic 20 metra Dawida Szulca. Trzy minuty po tym golu z lewej strony do środka schodzi z piłką Tomasz Sokołowski, decyduję się na uderzenie z okolicy 30 metra, a jego strzał wpada do bramki gości. 1:1.

W 80 minucie zawodnik Gwarka zagrywa prostopadłą piłkę za plecy naszych obrońców, jego partner z drużyny podaje wzdłuż bramki, a pomocnik gości umieszcza piłkę w pustej bramce. W 83 minucie goście ustalają wynik na 1:3 uderzeniem z narożnika pola bramkowego uderzenie po krótkim rogu, zaskakującym dla Dawida Szulca zawodnik z Ornontowic pakuje piłkę do siatki.

Najlepsze szanse na bramkę kontaktową mają Tomasz Sokołowski, jego uderzenie głową na róg wybija bramkarz gości i Łukasz Balon, który w sytuacji sam na sam nie jest w stanie pokonać goalkeepera przeciwnika. Po tym spotkaniu spadamy na ostatnie miejsce w tabeli.

Naprzód Żernica - Gwarek II Ornontowice 1:3 (0:0)