Tylko remis

Tylko remis

W przed ostatnim spotkaniu w tym roku kalendarzowym na własnym boisku mierzyliśmy się z Piastem Pawłów. Od początku dominujemy nad spotkaniem, prowadzimy grę, staramy się zdobyć gola. Pomimo wielu okazji w pierwszej połowie bramkarz gości tylko raz musiał wyjmować piłkę z siatki. W 27 minucie uderzeniem z lewej strony pola karnego w kierunku dalszego słupka Łukasza Balona daje nam jednobramkowe prowadzenie.

Piast w zasadzie nie konstruuje akcji bramkowych, zagrażają tylko po rzutach wolnych, a ich gra najczęściej ogranicza się do wybijania piłek z okolic pola karnego do przodu. Druga połowa wygląda bardzo podobnie, mamy masę okazji mi.n. poprzeczkę Łukasza Balona z wolnego czy doskonałą sytuację z ostatnich minut Bartosza Klugra, który uderzeniem z powietrza z szóstego metra trafia wprost w bramkarza.

Nie wykorzystane okazję zemściły się w 83 minucie dośrodkowanie z wolnego gości, piłka odbija się od klatki piersiowej jednego z zawodników z Pawłowa i 1:1. Mimo wspomnianej okazji i jeszcze kilku innych w ostatnich siedmiu minutach nie pokonujemy po raz drugi bramkarza rywali.

Mimo że graliśmy z zespołem, który był przed nami w tabeli, to w tym spotkani straciliśmy dwa punkty, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Niestety za wrażenia artystycznie punktów się nie przyznaje.

Naprzód Żernica - Past Pawłów 1:1 (1:0)