Wracamy z kompletem punktów

(zdjęcie z meczu Drama - Naprzód sezon 15/16)

W 11 kolejce Majer A klasy nasz zespół udał się na spotkanie z Amatorem Rudziniec. Od początku spotkania jesteśmy stroną dominującą. Przez częste odbiory na połowie rywala i szybkie wymiany podań między sobą stwarzamy sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola w pierwszej połowie. Do przerwy udaje nam się to dwukrotnie.

W 9 minucie rzut rożny z prawej strony wybija Tomasz Sokołowski, piłkę na 5 metrze zgrywa głową Krzysztof Balon, a ta spada pod nogi Dominika Witkowskiego, który pakuje ją do siatki. W 16 minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła Jacka Turczynowicza odnajduje w szesnastce gospodarzy Łukasza Balona, który pokonuje goalkeepera Amatora.

Zawodnicy z Rudzińca w pierwszych 45 minutach zagrażają nam groźnie tyko raz, co od razu kończy się golem,  w 41 minucie zagranie z lewej strony wybite przez naszych obrońców spada pod nogi ustawionego na szesnastym metrze gracza gospodarzy, ten po przyjęciu oddaje strzał, który wpada tuż przy słupku. Do przerwy prowadzimy 2:1.

Druga połowa przypomina pierwszą, stwarzamy okazje bramkowe, niestety dla nas dobrze tego dnia spisuje się bramkarz przeciwnika lub zdaniem sędziego jesteśmy na pozycjach spalonych. Szansę Amatora na drugiego gola są głównie prokurowane przez naszych zawodników.

W 70 minucie zagranie z głębi boiska od Jacka Turczynowicza przyjmuje przed polem karnym Krzysztof Balon, wygrywa walkę z obrońcą i po uderzeniu na bramkę ustala wynik na 3:1 dla Naprzodu. W doliczonym czasie gry akcją ofensywną popisał się nasz kapitan Grzegorz Łajszczak, jego rajd zakończył defensor Amatora faulem w polu karnym, nie wiedzieć czemu sędzia wyjął przewinienie z szesnastki i podyktował rzut wolny.

Amator Rudziniec - Naprzód Żernica 1:3 (1:2)