Zwycięstwo!

Zwycięstwo!

(zdjęcie z meczu Naprzód - Zamkowiec sezon 2015/2016)

Z pozycji ostatniej drużyny ligi przystępowaliśmy do meczu z Zamkowcem Toszek. Od początku spotkania nasz zespół częściej ma piłkę przy nodze. Gospodarze próbują zagrozić naszej bramce przez kontrataki, w 10 minucie, zawodnik z Toszka posyłają długą futbolówkę w kierunku swojego napastnika, ten mimo asysty naszych obrońców oddaje strzał z 18 metra i pokonuje Dawida Szulca. Przebieg meczu dalej się nie zmienia, mamy dużo większe posiadanie piłki jednak nie jesteśmy w stanie oddać celnego strzału na bramkę. Do przerwy przegrywamy 0:1.

Pięć minut po wznowieniu drugiej połowy Łukasz Balon zagrywa prostopadłą piłkę w kierunku Zbigniewa Sodla, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieszcza futbolówkę w siatce, 1:1. W 55 minucie do rzutu wolnego zza 20 metra podchodzi Łukasz Balon, i perfekcyjnym uderzeniem daje nam jedno bramkowe prowadzenie. W 63 minucie do kolejnego wolnego podchodzi Łukasz Balon i ponownie niesamowitym strzałem zamienia stały fragment na gola.

To nie koniec bramek z wolnych w tym spotkaniu w 76 minucie tym razem zawodnik Zamkowca bezpośrednim strzałem z wolnego zdobywa bramkę kontaktową. Ostatnie 15 minut przypomina nam sytuację ze spotkania ze Stalą, gdzie prowadziliśmy jedną bramką i w ostatniej akcji straciliśmy zwycięstwo.

Mimo ataków gospodarzy udało nam się nie stracić gola, a w 92 minucie Łukasz Balon zagrywa piłkę wzdłuż bramki, a jego brata Krzysztof dokłada nogę i posyła futbolówkę do siatki rywali, ustalając wynik spotkania na 4:2 dla nas. W ostatniej akcji spotkania mogliśmy zdobyć jeszcze jedną bramkę jednak Dominik Witkowski nie tafia w bramkę w podobnej sytuacji jak przy golu numer 4, tym razem podającym był Krzysztof Balon.

Zamkowiec Toszek - Naprzód Żernica 2:4 (1:0)