Zwycięstwo z Bukiem

W niedzielę o godzinie 11:00 rozegraliśmy kolejny sparing przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Przeciwnikiem była występująca w lidze okręgowej drużyna Buk Rudy Wielkie. Największym minusem dzisiejszego meczu jest frekwencja, przystępujemy do meczu w 11, a rywal ma kadrę liczącą 18 zawodników. Jednak jak się okazało ilość, nie zawsze idzie w parze z jakością.

Pierwsza część spotkania to przewaga gospodarzy. Dużo częściej mają piłkę przy nodze, jednak w zasadzie tylko raz bardzo groźnie zagrażają broniącemu w naszej ekipie Szulcowi, który staje na wysokości zadnia i broni strzał rywala. Nasze okazje bramkowe w pierwszej połowie można policzyć na palcach jednej dłoni, jedna z nich odnajduję drogę do bramki. Podanie ze środka pola Dominika Witkowskego na wolne pole do Pawła Madeja ten po okiwaniu bramkarza umieszcza futbolówkę w siatce. Do przerwy prowadzimy 1:0.

Druga połowa sparingu jest bardziej wyrównana. Stwarzamy o wiele więcej sytuacji niż przed przerwą, co w przeciągu całych 45 minut daje nam dwie bramki. Obie strzela Paweł Madej, kompletując hattricka. Gol numer dwa pada po uderzeniu zza pola karnego, trzeci już w doliczonym czasie z rzutu karnego po wcześniejszym zagraniu ręką przez defensora gospodarzy.

Buk również miał okazję na zdobycie bramki, nie były to, może 100-procentowe sytuacje, ale nieźle zachowywała się nasza defensywa z Dawidem Szulcem w bramce. Najbardziej cieszy fakt, że nasz zespół zagrał na zero z tyłu po raz pierwszy od ligowego zwycięstwa z rezerwami Gwarka Ornontowice 1:0 w poprzednim sezonie, czyli od 308 dni.

Buk Rudy Wielkie - Naprzód Żernica 0:3 (0:1)

Bramki: Paweł Madej 3

Skład: Dawid Szulc, Grzegorz Łajszczak, Paweł Kober, Bartosz Guszta, Patryk Niebrzydowski, Łukasz Kowalski, Bartosz Kluger, Dominik Witkowski, Filip Dudziak, Sławomir Czekaj, Paweł Madej