Młodzi adepci piłki nożnej LKS ,,Naprzód" Żernica z Pucharem !!!

Dziś w Zabrzu odbył się halowy turniej Mikołajkowy Trampkarzy w którym uczestniczyła nasza drużyna. Organizatorem turnieju była Szkółka Piłkarska Multisport Zabrze. Udział wzięło 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. W Naszej grupie mieliśmy takie drużyny jak Piast Gliwice, Zagłębie Sosnowiec, MKS Zaborze, Multisport Zabrze, Magic Sport Katowice.

Nasi chłopcy nie przegrali żadnego meczu, w grupie zdobyli 13 pkt i przeszli do grupy finałowej. W pierwszym meczu grupy finałowej zremisowali z SP 42 1:1. W kolejnym meczu pokonali MKS Zaborze 1:0 po bramce Jasia Cieślara. W decydującym meczu o najwyższe miejsce na podium drużyna LKS ,,Naprzód" Żernica po dramatycznym meczu z Armaturą Kraków w ostatnich minutach straciła bramkę samobójczą. To była jedyna przegrana Naszej drużyny w tym turnieju i sklasyfikowała Nas na III miejscu w Turnieju Mikołajkowym zostawiając w pokonanym polu Odra Wodzisław, Piast Gliwice, MKS Zaborze. Warto pochwalić młodych zawodników za ambicję wolę walki i nieustępliwość do ostatnich sekund trwających meczy co dało tak wymierny efekt jedynej pechowej porażki podczas całego turnieju. Indywidualne wyróżnienie zdobył Jasiu Cieślar zdobywca Króla Strzelców z dorobkiem 15 bramek. Bramki dla Naszej drużyny strzelali jeszcze :Wiktor Rusin, oraz Olaf Pankiewicz którego bramka doprowadziła w ostatnich sekundach meczu do wyrównania i zdobycia cennego punktu z bardzo dobrym przeciwnikiem Zagłębiem Sosnowiec w fazie grupowej.