Pierwsze trzy punkty w tym roku

W Wielką Sobotę naszym kolejnym przeciwnikiem w zabrzańskiej A klasie był zespół Ruchu Kozłów. Mecz rozpoczynamy bardzo słabo, gramy chaotycznie i przez pierwsze minuty na boisku dominują gospodarze. Stwarzając sobie przy tym kilka dogodnych sytuacji, jedna z nich została zamieniona na bramkę, zawodnik Ruchu wbiega w pole karne zagrywa piłkę wzdłuż bramki ta nieszczęśliwie trafia w Mariusza Birówkę i zespół z Kozłowa wychodzi na prowadzenie.

Z czasem przejmujemy kontrole na boisku i po jednej z naszych akcji w pole karne gospodarzy wbiega Paweł Madej i jest faulowany przez obrońcę gospodarzy, sędzia pokazuje na rzut karny. Do piłki podchodzi Mariusz Sikora, jednak bramkarz Ruchu wyczuwa jego intencje i dalej przegrywamy 0-1. W kolejnej akcji piłkę z prawej strony ma Bartosz Guszta zagrywa ją w pole karne, akcje zamyka Łukasz Wieczorek i doprowadzamy do remisu. Bramkę, która daje nam prowadzenie do przerwy strzela Paweł Madej po zgraniu piłki głową przez Piotra Zielińskiego.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą rozpoczynamy bardzo źle, bo od straty gola na 2-2 i podobnie jak w pierwszej to my przejmujemy kontrolę na boisku. Rzut rożny z lewej strony, krótkie rozegranie piłki Mariusza Birówki z Bartkiem Klugrem piłka posłana przez tego pierwszego odnajduje w polu karnym Pawła Madeja, a ten daje nam prowadzenie 3:2. Zespół gospodarzy nie jest w stanie stworzyć okazji bramkowej, a my wręcz przeciwnie do piłki na wolne pole dopada Bartosz Kluger wrzuca ją na dalszy słupek a akcje głową kończy Paweł Madej tym samym kompletuje hat-tricka.

Kolejna bramka pada po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mariusza Birówki, piłka w zamieszaniu podbramkowym trafia do Darka Kuty i prowadzimy już 5:2.To nie był jeszcze koniec strzeleckich popisów zawodników Naprzodu, faulowany w polu karnym drużyny z Kozłowa jest Bartek Kluger, tym razem do jedenastki podchodzi Roman Nowak i ustala wynik meczu na 6:2 dla naszej ekipy. Potwierdzamy, że dobry mecz z Młodością Rudno nie był przypadkiem i pierwsze trzy punkty w tym roku stają się faktem.

PKS Ruch Kozłów - LKS Naprzód Żernica 2:6 (1:2)

Bramki: Mariusz Birówka(sam.), Martin Juszczyk - Paweł Madej(3), Łukasz Wieczorek, Dariusz Kuta, Roman Nowak

Ruch: 1. Janusz Czechman(br.), 18. Rafał Krawiec, 15. Marcin Folwarczny, 5. Damian Lange, 2. Łukasz Brusik, 8. Daniel Warchałowski(K.), 6. Adrian Adamkiewicz(70min. 4. Krzysztof Hassa), 19. Jarosław Luka(46min.11. Mateusz Król), 13. Bartosz Budzik(50min. 20. Arkadiusz Adamkiewicz), 10. Martin Juszczyk, 7. Bartłomiej Pyka(46min. 17. Daniel Buchta)

Rezerwowi: 82. Michał Piontek, 9. Robert Bytomski, 5. Rafał Kamiński

Naprzód: 24. Andrzej Pielecki(br.), 13. Grzegorz Łajszczak(K.)(73min. 9. Roman Nowak), 2. Dariusz Kuta, 19. Paweł Kober, 5. Piotr Zieliński, 8. Mariusz Sikora, 7. Mariusz Birówka, 6. Bartosz Kluger(90min. 3. Łukasz Kowalski), 15. Bartosz Guszta, 10. Paweł Madej(86min. 4. Grzegorz Nowak), 11. Łukasz Wieczorek(86min. 17. Krzysztof Kościółek)