Przegrywamy jak zawsze

(zdjęcie z meczu Drama - Naprzód sezon 2015/2016)

W ramach 6 kolejki zabrzańskiej Majer A klasy podejmowaliśmy na własnym boisku Tęcze Wielowieś. W spotkanie wchodzimy dobrze mamy przewagę na boisku, stwarzamy okazje do zdobycia gola, jednak ich nie wykorzystujemy. W  21 minucie, zamiast prowadzić 2:0 po bramkach Łukasza Balona i Pawła Madeja, pierwszy trafia w poprzeczkę, a drugi w bramkarza, w sytuacji jeden na jednego. Przegrywamy 0:1, zawodnicy z Wielowsi przegrywają piłkę z lewej do prawej strony, a ich skrzydłowy uderzeniem zza pola karnego, kieruje od słupka piłkę do bramki Dawid Szulca.

W tym momencie mecz się wyrównał, co prawda mamy kilka okazji po rzutach rożnych jednak są to uderzenia niecelne. Goście kilka razy robią zamieszanie bokami boiska, w jednej z takich sytuacji zawodnik Tęczy, po otrzymaniu podania jest sam na 10 metrze przed naszą bramką, jednak uderza niecelnie.

W drugiej części spotkania stwarzamy sobie okazję na bramkę wyrównującą. Niestety z wielu sytuacji, najlepszych nie wykorzystują Łukasz Balon, który z wolnego ponownie uderza w poprzeczkę bramki rywali i Łukasz Wieczorek, który w doskonałej sytuacji, będąc sam przed bramką gości, nie trafia w jej światło.

Tęcza również ma swoje okazje, w szczególności pod koniec spotkania jednak, dobrymi interwencjami popisuje się Dawid Szulc lub ich uderzenia są niecelne.

Podsumowując gramy jak zawsze (poza meczem z Zaborzem Zabrze) w tym sezonie, stwarzam sytuacje bramkowe jednak, nie potrafimy ich wykorzystać, a przeciwnik swoją pierwszą dobrą okazję na gola wykorzystuje. Smuci fakt, że wszystkie trzy spotkania przed naszymi kibicami w tym sezonie są przegrane. Gdyby mecz zakończył się remisem obie ze stron, nie mogłyby być niezadowolone.

Naprzód Żernica - Tęcza Wielowieś 0:1 (0:1)