Derby Żernicy dla pierwszej drużyny. Naprzód - Naprzód II 6:4 !!!

LIGA OKRĘGOWA – GRUPA 2 (Gliwice)

XI seria

11.12.2014, 18:00

Hala Sportowa: Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Leopolda Miki 37

Naprzód Żernica - Naprzód II Żernica 6:4

Naprzód Żernica: Daniel Nosiadek /K/ (2,5), Paweł Oleszowski (1,5), Adam Sosna (1,5), Norbert Karwot (0,5), Mateusz Przybyła (0)

Naprzód II Żernica: Rajnard Dyrszka (1), Patryk Plaskaty /K/, Roman Wybierek (2), Paweł Dubec (1)

W meczu XI serii ligi okręgowej w Żernicy odbyły się derby pomiędzy drużynami Naprzodu. Nominalnym gospodarzem była pierwsza drużyna. Był to rewanż za ubiegłoroczny pojedynek w którym padł remis 5:5 po 160 minutach gry !!! Tamto zacięte spotkanie sprawiło że w tym roku także na bratobójczym pojedynku publika nie zawiodła i była zdecydowanie większa niż zazwyczaj.

Przed spotkaniem jedno było pewne - obydwa punkty zostaną w Żernicy. Zdecydowanie bardziej potrzebowała ich pierwsza drużyna która walczy o utrzymanie się w górnej połówce tabeli żeby móc w II rundzie rozgrywek zagrać o miejsca dające awans do IV ligi która ma zostać utworzona w wyniku reorganizacji rozgrywek. Przed tym pojedynkiem gospodarze zajmowali ósme miejsce z 8 punktami. Natomiast rezerwy plasowały się na dwunastej pozycji i miały na koncie zaledwie oczko mniej. Zwiastowało to więc zacięty mecz i w rzeczywistości tak też było. Zwycięsko z tej batalii wyszła młodzież grająca pod szyldem pierwszej drużyny. Najlepszym zawodnikiem spotkania był jej kapitan – Daniel Nosiadek który zdobył komplet punktów. Dzięki przewadze wypracowanej w pierwszych grach w meczu mógł także zagrać rezerwowy gospodarzy Mateusz Przybyła. Niestety nie sprostał Pawłowi Dubecowi i gładko przegrał 0:3. W ekipie „gości” na słowa pochwały zasłużył Roman Wybierek który wygrał obydwa pojedynki singlowe.

Adam Szuler